Xamarin Ücretsiz Öğrenci Lisansı

Xamarin ile C# kullanarak Android, IOS ve Windows Phone platformlarına cross platform uygulama yazmak mümkün. Mümkün olduğunca tek kodun Android, IOS ve Windows Phone'da çalışmasını sağlıyor. Aslına bakarsanız gün geçtikçe iyi noktaya geldi. Channel9 takip ediyorsanız konu ile ilişkili güzel videolar olduğunu elbet görmüşsünüzdür.

   

Microsoft teknolojilerini temel alarak bu kadar farklı platforma ulaşmak açıkcası heyecan verici.

   

Geçen akşam, Xamarin lisans modellerini incelerken https://xamarin.com/student sayfası ile karşılaştım. Bu link ile beraber üniversite öğrencilerine ücretsiz indie lisans sağlıyorlar. 24 saat içerisinde başvuruma karşılık geldi ve benden öğrenci belgesi istediler, öğrenci belgesi gönderdikten hemen sonra belgemi doğruladıklarını söyleyen bir mail aldım. Bu mailde link ile beraber ürünü lisansımı aktifleştirdim.

   

Madem andriod ve ios'a uygulama yazmak istiyorsun neden kendi dilleri ile native app yazmıyorsun diyenler oluyor. Ancak bugune kadar öğrendiğim C# , .net gibi Microsoft teknolojilerini temel alarak IOS ve Android uygulaması yazmak bence daha heyecan verici özellikle arkasında Azure var ise. Backendde Azure olan güzel cross platform uygulamalarımı bekleyin ... :)

Yorum ekle

Loading